Zakłady fryzjerskie w starym stylu

Zakłady fryzjerskie w starym stylu

11 sierpnia 2018 Wyłącz przez Radek

Te z innej epoki, z piękną witryną, gdzie stoją główki do prezentowania peruk już nigdy nie wrócą. Wyposażone w stylowe meble, takie jak ciężkie, obrotowe fotele z podnóżkiem i zagłówkiem, toaletki, stare krzesła budzą już tylko nostalgię.

Pamiętamy te wnętrza, w których były nawet małe poczekalnie dla klientów, gdzie przy stoliczku można było poczytać gazety przymocowane do drewnianych uchwytów. W dziale damskim stały wielkie suszarki, obok luster leżały gazowe lokówki, karbownice i koszyczki pełne wałków do włosów.

W męskim dziale fryzjer ostrzył brzytwę na skórzanym pasku, a później żyletki do maszynek do ręcznego strzyżenia włosów. A kiedy klientem było dziecko, układał na oparcie fotela specjalną deskę do siedzenia.

U tamtych fryzjerów była wyjątkowa atmosfera, tam spotykali się ludzie, żeby życzliwie porozmawiać, rodziły się sympatie, było klimatycznie. Dzisiaj w zamian mamy zgodne z duchem czasu nowocześnie wyposażone salony fryzjerskie współpracujące często równolegle z kosmetycznymi.

Nie ma w nich tego ducha, serdeczności i bliskości co w dawnych zakładach.