Wiecznie młoda

24 września 2017 Wyłącz przez Radek

Naukowcy udowodnili, że skóra człowieka po dwudziestym piątym roku życia zaczyna w coraz większym stopniu tracić cenne białko tkanki łącznej, jakim jest kolagen. Wiąże się z tym wzrastające ryzyko pojawiania się zmarszczek, skłonności do wiotczenia skóry, zmniejszenia jej napięcia oraz jędrności. Ten naturalny, choć niepożądany przez nikogo z nas proces, można jednak opóźnić dzięki zastosowaniu, nowoczesnych, profesjonalnych zabiegów kosmetycznych, ale przede wszystkim poprzez samodzielną, właściwą pielęgnację w domu, polegającą głownie na nawilżaniu i odżywianiu.

www.barramundi.pl

Koncerny kosmetyczne prześcigają się we wprowadzaniu coraz to lepszych specyfików mających za zadanie wygładzanie zmarszczek i przeciwdziałanie powstawaniu wolnych rodników, które przyspieszają proces starzenia się skóry. Jedni twierdzą, że są to skuteczne, choć dosyć drogie preparaty, zaś inni są zdania, że kremy przeciwzmarszczkowe i odmładzające to jedynie chwyt marketingowy. Niemniej jednak, nawet jeśli nie stosujemy najnowszych odmładzających specyfików, to prowadzenie zdrowego stylu życia, a także nawilżanie i odżywianie skóry już od młodych lat, z pewnością sprzyja kondycji naszej skóry.

Proces starzenia się skóry w dużej mierze zależy również od czynników genetycznych, które są przecież kwestią wysoce indywidualną.

resurfacing skóry twarzy układ odpornościowy