W grupie czy samotnie?

W grupie czy samotnie?

2 marca 2019 Wyłącz przez Radek

Samotne wycieczki rowerowe, jak i te w grupie, mają swoje wady i zalety. Niepodważalnym plusem samotnych wypraw jest niezależność. Można zaplanować trasę na miarę własnych możliwości i pokonywać ją we własnym tempie bez oglądania się na innych. Nie jest się ograniczonym kondycją drugiej osoby, ani nie jest się dla niej obciążeniem.

Poza tym wybór celu wycieczki zależy tylko od nas i naszych upodobań. Podczas takiej wycieczki ma się czas wyłącznie dla siebie i swoich myśli. Jednak należy pamiętać o tym, że jazda rowerem solo może być mniej bezpieczna niż w towarzystwie. Jest się zdanym tylko na siebie i nie ma kto pomóc przy awarii roweru.

Wycieczki rowerowe w zgranej grupie mogą być niesamowitą przygodą, zwłaszcza jeśli zakończy się je piknikiem lub ogniskiem. Wspólna jazda może być miłą formą spędzenia wolnego czasu. Z drugiej strony to także problemy wynikające z różnych charakterów, wymagań czy kondycji. W dużej grupie może się okazać, że ktoś jedzie znacznie wolniej niż pozostali lub chce robić postoje w innych odległościach czasowych.

Przed wyjazdem warto się zastanowić czego oczekujemy od wyprawy i jaka forma podróżowania jest nam bliższa.