Szewc

Szewc

9 lipca 2018 Wyłącz przez Radek

Choć mówi się, że to zagrożona branża ona ciągle jest na rynku i zawsze będzie egzystować. Z pewnością jej czasy świetności minęły, ale choć w dużo słabszej kondycji z pewnością przetrwa jeszcze bardzo długo. Przecież zawsze będzie zapotrzebowanie na szczególne obuwie np.

nietypowe duże lub małe rozmiary czy buty ortopedyczne. Jest bardzo dużo osób, które mają nie lada problemy z zakupieniem dla siebie odpowiednich butów i wtedy pracownia szewska jest dla nich jedynym ratunkiem, bo pozostaje im tylko szycie butów na miarę. Następnie wracają w to samo miejsce, żeby dokonywać różnych mniejszych lub większych napraw.

Z usług szewca korzystają dzisiaj najczęściej starsi ludzie, którzy nie są przyzwyczajeni do wyrzucania zepsutego czy zużytego obuwia, i po prostu je naprawiają. Młodzi natomiast wolą kupić nowe, nawet marne jakościowo, ale łatwo dostępne i modne w konkretnym sezonie. Buty pochodzące z masowej produkcji często nie nadają się już do naprawy, tylko raczej do wymiany na nową parę.

Buduje Kariery