Styl grzbietowy

Styl grzbietowy

31 stycznia 2019 Wyłącz przez Radek

Styl grzbietowy jest ulubioną techniką pływacką wielu osób. Wynika to z kilku powodów. Jednym z nich jest fakt, iż jest to najmniej męczący styl. Ponadto nie występują tutaj trudności z oddychaniem. Najważniejszym elementem w stylu grzbietowym jest konieczność zachowania opływowej sylwetki.

W tej technice również występują naprzemienne ruchy kończyn. Jakie są zalety stylu grzbietowego? Styl ten jest szczególnie polecany dla osób z problemami kręgosłupa, ponieważ angażuje on niemal wszystkie mięśnie tej części ciała do pracy. Ponadto istnieje możliwość rozciągnięcia mięśni rąk. Pomimo tylu zalet warto również pamiętać o wadach, ponieważ i tych jest kilka. Do najpoważniejszych z nich zalicza się utrudnioną orientację w terenie.

Wiele osób uważa, że w stylu grzbietowym jest trudniejsze ułożenie stóp. Z kolei trenerzy pływania zwracają uwagę na inne błędy, które popełniane są przez część osób. Najczęściej jest to nieprawidłowe ułożenie ciała, które skutkuje np. opadaniem bioder. Niekiedy problemem jest zbytnio zadarta głowa.

https://ansebsail.pl/blog/jachting-bez-patentu/ https://gog-eyewear.pl/