Strach przed zagraniczną karierą

Strach przed zagraniczną karierą

1 maja 2018 Wyłącz przez Radek

Mieszkańcy Polski mają to do siebie, że niezwykle często żyją w cieniu własnych kompleksów. To naturalne, że dzielimy świat na „my” i „oni”, za tych drugich uznając osoby pochodzące z innych krajów.

Problem pojawia się jednak w momencie, kiedy uznajemy, że „oni” to ta lepsza strona świata, podczas gdy „my” stanowimy tylko jego podrzędną strukturę. Posiadanie kompleksów i głębokie przeświadczenie o własnej słabości często stoją na przeszkodzie do rozwijania swojej zagranicznej kariery.

Wydaje nam się, że w wielu kwestiach nie dorównujemy reszcie świata. Tymczasem wiele sytuacji pozwala nam zauważyć, że takie przekonanie nie ma nic wspólnego z faktycznym stanem rzeczy.

Szanowani eksperci w wielu dziedzinach nauki wywodzą się właśnie z Polski. Nasze negatywne postrzeganie siebie jako narodu niekoniecznie jest związane z przykrymi doświadczeniami, związanymi z kontaktem z ludźmi spoza granicy kraju.

Często wynika ono z naszych własnych przekonań. Polacy mają skłonność do wzajemnego umniejszania swoich zasług, przez co niechętnie decydują się na świadome i celowe wybicie ponad przeciętność, a także rozmyślne rozwijanie swojej kariery na szczeblu światowym.

work force Wrocław praca mechanik zielona góra