Praca w drukarni

Praca w drukarni

29 września 2017 Wyłącz przez Radek

Osoby, studiujące na kierunkach artystycznych, a zwłaszcza te z kierunków graficznych, na pewno sporo zyskają dzięki pracy w profesjonalnej drukarni. W każdym mieście powstaje coraz więcej zakładów, zajmujących się wydrukami różnego rodzaju.

Zdobyte doświadczenie na takim stanowisku z pewnością ułatwi zrozumienie procesów przenoszenia elektronicznych obrazów na nośniki, co pozwoli przyszłym grafikom lepiej przygotowywać swoje prace przed nadesłaniem ich już w formie ostatecznej do klienta. Praca w drukarni może mieć różny charakter.

O stanowisko mogą się tam starać chociażby osoby, które chciałyby spróbować obsługi maszyn drukarskich. Istnieje również możliwość zajmowania się bardziej biurowymi obowiązkami, wśród których można wymienić sprawdzanie poprawnego przygotowania plików do wydruku czy obsługa klienta.

W drukarniach oczywiście mile widziana jest znajomość programów graficznych, gdyby zaszła potrzeba wprowadzenia drobnych zmian czy poprawek w projektach, które zostały przyniesione do wydruku (np. zmiana rozdzielczości pliku zleconego do wydruku).

https://www.formeds.com.pl/