Pływanie

Pływanie

10 stycznia 2018 Wyłącz przez Radek

Pomimo, iż pływanie było zawsze dość popularną dyscypliną sportową w Polsce, to dopiero w 1960 roku udało się nam zakwalifikować do finału olimpijskiego w tej dyscyplinie.

Marek Petrusewicz i jego rekordy świata na dystansie 100 metrów, Agnieszka Czopek i jej medal olimpijski, Artur Wojdat będący medalistą olimpijskim z 1988 roku a także rekordzistą świata na dystansie 400 metrów stylem dowolnym, to nasze sukcesy na arenach pływackich świata.

Jednakże tak naprawdę dopiero w ciągu ostatnich lat polscy zawodnicy odcisnęli swoje piętno na arenach międzynarodowych zawodów pływackich.

www.liniawz.pl

Rafał Szukała będący wicemistrzem olimpijskim w 1992 roku i mistrzem świata dwa lata później, Alicja Pęczak, która trzykrotnie zdobyła tytuł mistrzyni Europy i wreszcie nadszedł czas Otylii Jędrzejczak, która w trakcie swojej kariery sportowej 2-krotnie została Mistrzynią Świata na 200 metrów delfinem w latach 2003- 2005.

Sukcesy wspomnianej pływaczki to jeszcze 5-krotny tytuł Mistrzyni Europy, rekord świata w stylu motylkowym i trzykrotne medalowe miejsce na Igrzyskach Olimpijskich.

Po sukcesach Otylii pojawiło się i mamy nadzieję, że jeszcze pojawi się mnóstwo, wspaniałych młodych ludzi, którzy podobnie jak Paweł Korzeniowski, Mateusz Sawrymowicz i Przemysław Stańczyk zostaną w przyszłości mistrzami świata.

http://www.iceteam.pl/oferta/ siodło do jazdy konnej