Płytki ceramiczne czy panele drewniane?

Płytki ceramiczne czy panele drewniane?

12 maja 2018 Wyłącz przez Radek

Wiele osób lubi w mieszkaniu czuć się swobodnie i chodzić bez obuwia, a często także bez skarpetek. Z tego właśnie powodu w miarę możliwości instaluje się ogrzewanie podłogowe, aby zapewnić naszym stopom odpowiednią ilość ciepła. Rozwiązanie to jest szczególnie polecane, gdy w kuchni posiadamy płytki ceramiczne. Czy warto zatem w kuchni instalować drewniane panele? Nawet jeśli nie planujemy korzystać z ogrzewania podłogowego nie warto w kuchni kłaść paneli.

Dlaczego już na samym początku aranżacji kuchni należy porzucić pomysł z podłogą pokrytą panelami drewnianymi? W zależności od jakości paneli, a także ich ułożenia mogą bowiem pojawić się liczne problemy. Najpoważniejszym z nich jest nadmiar wilgoci w przerwach pomiędzy połączeniami paneli. W skrajnych sytuacjach może on doprowadzić do wyciśnięcia ich w górę i powstania widocznych nierówności i fałd. Konieczne jest wówczas położenie paneli od nowa, a w niektórych przypadkach całkowita ich wymiana.

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest ułożenie płytek ceramicznych na podłodze. Dzięki nim mamy pewność, że nawet rozlana kawa czy herbata na podłogę nie spowoduje jakichkolwiek szkód. Polecamy osuszanie podposadzkowe warszawa. Ponadto płytki ceramiczne są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości i nie wymagają takiej pielęgnacji jak panele drewniane, które należy co najmniej kilka razy w roku konserwować. Dodatkowym atutem tego rozwiązania są możliwości aranżacji kuchni.

www.wydawnictwopuls.pl

O wiele łatwiej dopasować płytki ceramiczne do wyglądu mebli kuchennych, a także kafelek znajdujących się na ścianie.

https://www.kuchennepromocje.pl/152-sola-donau