Piercing

Piercing

23 czerwca 2018 Wyłącz przez Radek

Jedną z najbardziej popularnych form modyfikacji ciała jest piercing, czyli nakłuwanie rozmaitych części ciała po to, aby w powstałych dziurkach umieścić kolczyki. Umieszczanie kolczyków w nietypowych miejscach można zaliczyć do kategorii modyfikacji ciała ze względu na radykalny charakter takich praktyk.

Ich efekty zwykle można zauważyć gołym okiem, a osoby, które decydują się na ich wykonanie, uznają je za ozdobę. Tradycyjnie przyjmuje się, że odpowiednim miejscem dla umieszczenia kolczyków są uszy.

www.ardleywithfewcott.com

Przebicie płatków uszu nikogo nie razi, a czasami wręcz przeciwnie – brak miejsca na tego typu ozdobę dla wielu osób może być zadziwiający. Obecnie dość powszechne jest przebijanie uszu już nawet kilkuletnim dzieciom.

Osoby, które się na to decydują, wychodzą z założenia, że tego typu modyfikacja ciała i tak zostanie prędzej czy później dokonana. Umieszczanie kolczyków w innych niż uszy częściach ciała nadal pozostaje kontrowersyjną kwestią.

Pomimo tego, że obecnie rzadko kogo może zadziwić widok ozdób umieszczonych na przykład na twarzy, nie jest to uznawane za tradycyjny sposób przyozdabiania swojego ciała. Wciąż często zdarza się, że osoby, które zdecydowały się na piercing w widocznym miejscu czują się piętnowane przez społeczeństwo, a przede wszystkim przez potencjalnych pracodawców.

schodołazy nowe gąsienicowe www.pixel-reklamy.pl