Oświetlenie kuchenne

Oświetlenie kuchenne

10 maja 2018 Wyłącz przez Radek

Jednym z najważniejszych elementów w kuchni jest oświetlenie. Już na etapie aranżacji kuchni warto o nim pomyśleć, bowiem od oświetlenia zależy m.in. komfort spożywania i przygotowywania posiłków.

www.oik-radocza.pl

Oświetlenie jest szczególnie istotne podczas gotowania, smażenia, a nawet sprzątania pomieszczenia kuchennego. Jaki rodzaj oświetlenia jest najbardziej odpowiedni do kuchni? Przede wszystkim warto zdecydować się na zakup takich lamp, które będą dokładnie oświetlały całą kuchnię. Podstawą są lampy wiszące, jednak możemy wybrać także lampy, które rozwiesimy nad blatem kuchennym lub miejscem do przygotowywania posiłków. W przypadku lamp wiszących najlepiej zdecydować się na takie, które posiadają regulowaną długość.

Dzięki temu będziemy mogli dowolnie manipulować jej ustawieniem. Niektórzy decydują się na zamontowanie punktowego oświetlenia. Równie istotna jest barwa oświetlenia. Obecnie mamy do wyboru kilka jej rodzajów, np.

barwę ciepłobiałą lub chłodnobiałą. Wiele osób decyduje się na zastosowanie barwy ciepłej. Dzięki temu kuchnia zyskuje przytulny klimat. Warto również pomyśleć nad oświetleniem jadalni.

Niektórzy montują lampy bezpośrednio nad stołem. Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości klosza od blatu. Lampa powinna oświetlać cały stół, dlatego najlepiej, aby zamontowana została bezpośrednio nad nim. Kolejnym czynnikiem jest rodzaj żarówek.

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie żarówek LED, które są znacznie wydajniejsze od tradycyjnych żarówek.

spieki kwarcowe