Krzesło do lokalu gastronomicznego – kilka słów o różnych materiałach obiciowych

1 września 2017 Wyłącz przez Radek

Wielu restauratorów oraz właścicieli kawiarni decyduje się na zakup krzeseł tapicerowanych do swojego lokalu. Przemawia za tym najczęściej wygląd oraz komfort i wygoda podczas siedzenia. Często jednak wybierając tkaninę na obicie nie zwraca się uwagi na kilka ważnych kwestii, co potem skutkuje szybkim zużyciem. Wybierając krzesła do kawiarni oraz restauracji nie należy kierować się tymi samymi cechami, jak w przypadku krzeseł do jadalni czy salonu.

Krzesła w lokalu gastronomicznym są narażone na szybkie zużywanie oraz zabrudzenia. Oto trochę informacji o materiałach obiciowych. Często producenci oferują obicia nubukowe, które wyglądem przypominają tkaninę zamszową. Trzeba wiedzieć, że są one drogie, ale przy tym odporne na zabrudzenia i łatwo utrzymać je w czystości.

Czasem wystarczy przetarcie zabrudzenia wilgotną szmatką i plama znika. Chcąc sprawić, aby wnętrze wyglądało ekskluzywnie i prestiżowo, należy wybrać krzesła z obiciem welurowym. Tkanina jest niezwykle wytrzymała, a przy tym wygląda dość luksusowo. Zaleca się kupowanie krzeseł z welurową tapicerką do dobrych restauracji.

Krzesła z żakardem z pewnością dodadzą, każdemu wnętrzu wykwintności i barokowej stylistyki. Jednakże trzeba wiedzieć, że jest to tkanina trudna do czyszczenia i wytrzymała, choć dość delikatna. Jest odporna na zużywanie się, lecz nietrudno o zaciągnięcia, co po jakimś czasie może wyglądać nieestetycznie. Warto zatem poważnie zastanowić się nad materiałem obiciowym, aby krzesło jak najlepiej spełniało swoje funkcje.

biblioteczki wełna celulozowa cena