Kawa dobra dla skóry

17 listopada 2017 Wyłącz przez Radek

Większość z nas po wypiciu aromatycznej kawy wyrzuca fusy nie zastanawiając się, w jaki inny sposób można ich użyć. Tymczasem już dawno odkryto, że kawowe pozostałości mogą znakomicie przysłużyć się skórze.

Stanowią one bowiem bazę jednego z najpopularniejszych i najtańszych peelingów, który każda kobieta może samodzielnie wykonać w domu. W internecie znajduje się wiele instrukcji wykonania takiego zabiegu, my zaproponujemy ten najbardziej typowy.

Na początek trzeba przygotować miksturę, którą potem będziemy stopniowo nakładać na ciało. Podstawowa wersja to cztery łyżki fusów z kawy, łyżka oliwy z oliwek oraz łyżka żelu pod prysznic (najlepiej bezzapachowego).

Oprócz tego mieszankę można wzbogacić łyżką cukru lub soli, które wzmacniają efekt złuszczający, a także odrobiną eterycznych olejków. Następnie należy masować miejsca, które chcemy poddać peelingowi.

Można również zastosować mieszankę jako okład z wykorzystaniem folii spożywczej. Wówczas taki kawowy kompres należy trzymać na skórze przez około godzinę.

www.stomatologiasorriso.pl/medycyna_estetyczna.html http://www.horyzontybezgranic.pl