Jazda rowerem z bagażem

Jazda rowerem z bagażem

13 stycznia 2019 Wyłącz przez Radek

Kilkudniowa wyprawa rowerowa to także zabranie sporej ilości rzeczy. Pewnie zastanawiasz się, jak to wszystko przewieziesz rowerem? Poznaj kilka sposobów na zapakowanie się! Plecak to może dobry pomysł na jednodniową wycieczkę, ale przy dłuższych wypadach jest po prostu niewygodny. Trudno się obejrzeć, plecy się bardziej pocą, a ręce i kręgosłup szybciej męczą. Jeżeli już zdecydujesz się na niego zdecydujesz, niech jego waga nie przekracza 5 kg. Przy pakowaniu może Ci się wydawać lekki, ale z pewnością po kilku godzinach jazdy z plecakiem na plecach, ciężar będzie odczuwalny.

Plusem jest oczywiście to, że rower nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania. Wielu rowerzystów chwali sobie sakwy, czyli wory, które mocuje się po obu stronach bagażnika. Są idealne na krótkie trasy, jak i na długie eskapady. Sakwy można kupić w naprawdę niskich cenach, jednak te droższe są zazwyczaj wodoszczelne. Należy pamiętać, aby rozmieścić bagaż, tak aby środek ciężkości roweru znajdował się jak najniżej.

Kolejnym rozwiązaniem są przyczepki, które są niezwykle pakowne i poleca się je na długie wyprawy rowerowe, których trasa prowadzi głównie przez utwardzone drogi.

www.agro-wypoczynek.com.pl