Jasna czy ciemna kuchnia?

Jasna czy ciemna kuchnia?

29 maja 2018 Wyłącz przez Radek

Wybór kolorystyki mebli kuchennych jest przyczyną wielu drobnych kłótni małżeńskich. Oba rozwiązania posiadają zarówno wady, jak i zalety. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze konkretnych mebli kuchennych? Przede wszystkim warto ustalić kilka podstawowych faktów odnośnie tego w jakim stopniu będziemy eksploatowali kuchnię.

www.osprzet.net.pl

Jeśli zamierzamy często gotować i piec to warto wybrać meble wysokiej jakości odporne na zabrudzenia i drobne uszkodzenia. Z tego powodu należy unikać jasnych kolorów, a zwłaszcza białych blatów, na których widać wszelkie plamy. Często tych plam nie usuniemy nawet za pomocą zaawansowanych środków czyszczących.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku jasnych szafek kuchennych. Czy zatem wybór ciemnych mebli jest najlepszym rozwiązaniem? Decydując się na czarną lub ciemnobrązową kuchnię musimy mieć na uwadze fakt, iż pogorszy nam ona oświetlenie poszczególnych elementów kuchni. Gorsza widoczność nie jest wskazana dla osób, które często pracują w kuchni.

Jaki kolor jest optymalny? Wybierając konkretny wzór blatu, drzwiczek czy półek należy kierować się nie tylko swoim własnym gustem, ale przede wszystkim funkcjonalnością. Kuchnia z założenia powinna być w miarę możliwości jasna. Jak zatem pogodzić to z ryzykiem trwałego zabrudzenia powierzchni? Dużą popularnością cieszą się blaty, które nie są jednokolorowe, tylko w jasnych odcieniach szarości z wieloma małymi dodatkami kolorystycznymi.

Taki niejednolity kolor pozwala ukrywać wiele drobnych i większych plam, ponieważ nie rzucają się one w oczy.

largest manufacturer of home appliances in europe https://www.kuchennepromocje.pl/61-wagi-kuchenne