Jaki rower kupić?

Jaki rower kupić?

7 lutego 2019 Wyłącz przez Radek

Wycieczki rowerowe to nie lada frajda i przygoda. Jednak, aby w pełni czerpać przyjemność z jazdy, warto się dobrze zastanowić zanim dokonamy zakupu roweru. Innego sprzętu wymagają miejskie przejażdżki, górskie wyprawy rowerowe czy długie eskapady po Polsce. Na co uważać i zwrócić szczególną uwagę w sklepie rowerowym? W zależności od celów naszych wycieczek, wybierać będziemy pomiędzy rowerem górskim, miejskim, szosowym i turystycznym.

Rower górski, jak sama nazwa mówi, nadaje się do jazdy po górach i jest najczęściej wybieranym jednośladem, a to dlatego, że łatwo go przekształcić w rower miejski czy turystyczny, poprzez wyposażenie go w takie elementy jak błotniki czy bagażnik. Rower miejski idealnie nadaje się do użytkowania w mieście. Na rower szosowy powinni zdecydować się fani sportowej jazdy po szosie. Dla miłośników turystyki rowerowej przeznaczony jest rower turystyczny, nazywany trekkingowym.

Podczas zakupu warto zainteresować się komponentami roweru, czyli hamulcami, kołami czy przerzutkami. Dobrej jakości elementy oznaczają często dłuższą żywotność roweru i to od nich w dużej mierze zależy jak nam się będzie jeździć w danym terenie. Rozmiar roweru także nie jest bez znaczenia. W prawidłowo dobranym rowerze noga oparta na pedale powinna być wyprostowana.

Jeśli jest zgięta w kolanie i nie da się tego wyeliminować poprzez regulację siodełka, musisz szukać innego roweru.

Kubki do kawy www.semsacja.pl