Jak dobrać odpowiedni rozmiar kombinezonu dla dziecka?

Jak dobrać odpowiedni rozmiar kombinezonu dla dziecka?

16 września 2020 Wyłącz przez Radek

Kupując dziecku ubrania, wielu rodziców staje przed dylematem. Kupić coś co będzie dobre na teraz, ale może się okazać za małe już za miesiąc, czy jednak wybrać większy rozmiar, tak aby nasze dziecko mogło się dłużnej cieszyć z nowej rzeczy? O ile przy zwykłych spodniach czy koszulkach raczej decydujemy się na wybór rzeczy, które będą pasowały akurat na ten moment, o tyle sprawa staje się poważniejsza, jeśli musimy wybrać rozmiar kombinezonu dla dziecka, który ma być noszony zimą. Z jednej strony chcemy, żeby dziecku było wygodnie, z drugiej nie mamy ochoty kupować dwóch czy trzech kombinezonów w ciągu jednej zimy. Jak więc wybrać odpowiedni rozmiar?

Zależy od wieku dziecka

Przede wszystkim chcąc wybrać odpowiedni rozmiar kombinezonu dla dziecka, musimy wziąć pod uwagę wiek naszej pociechy i to czy cały czas spędza w wózku czy już chodzi.

Jeśli jest to pierwsza opcja, to spokojnie możemy się zdecydować na większy kombinezon. Dziecko nie będzie chodziło, a więc w razie czego, możemy kombinezon trochę podwinąć, nie mniej za długie nogawki nie będą krępowały jego ruchów. Dodatkowo przy takich małych dzieciach możemy się zdecydować na kombinezon z zabudowanymi stópkami, co da nam większą pewność, że dziecku będzie ciepło i nigdzie mu nie będzie wiało. W przypadku starszego dziecka, które już chodzi, możemy się zdecydować na kombinezon, który będzie rozmiar większy niż być powinien.

Wówczas będziemy mieli pewność, że nic nie będzie krępowało jego ruchów, a jednocześnie taki większy kombinezon będzie służył przez te kilka miesięcy. Jednocześnie nie będzie on aż tak duży, aby dziecku miało to przeszkadzać i żeby czuło się niekomfortowo.

Powinniśmy przymierzyć

Jeżeli zastanawiamy się, jaki powinniśmy wybrać rozmiar kombinezonu dla dziecka, to w miarę możliwości warto przymierzyć kilka propozycji. Wówczas będziemy mogli się przekonać, w którym z nich dziecko wygląda lepiej, w którym ma większą swobodę ruchu.

Z jednej strony taki kombinezon nie może być za ciasny, bo dziecku ciężko będzie wykonać jakikolwiek ruch. Z drugiej strony jeśli będzie za duży, to również będzie źle, ponieważ będzie wisiał na ramionach i nogawkach, a to także będzie przeszkadzało w swobodnym poruszaniu się. Nie mniej, jeśli wybierzemy taki o rozmiar większy, to istnieje spora szansa, że wszystko będzie w porządku. To dlatego, że z jednej strony będzie trochę luźniejszy, a więc też spokojnie będziemy mogli pod niego założyć trochę grubsze ubranie, a z drugiej strony nie będzie za duży, więc dziecko nadal swobodnie będzie mogło się w nim poruszać.

Koniecznie zobaczmy jakie mamy tutaj możliwości, przekonajmy się, jaki rozmiar kombinezonu dla dzieci powinien nas interesować, aby nasza pociecha mogła się w nim czuć swobodnie.

makeblock mTiny - robot do nauki kodowania https://quelbabies.pl/