Ile trwa wykonanie piercingu?

Ile trwa wykonanie piercingu?

25 czerwca 2018 Wyłącz przez Radek

W dzisiejszych czasach piercing stał się dość popularną praktyką. Niemal nikogo już nie dziwią kolczyki umieszczone w różnych częściach ciała, choć wiele osób nadal jest do nich negatywnie nastawione.

Spore grono osób kojarzy zabieg piercingu z bólem. Warto zastanowić się, czy takie skojarzenia stanowią raczej stereotyp, czy może znajdują swoje pokrycie w rzeczywistości.

Dużą zaletą wykonywania piercingu jest z pewnością krótki czas jego trwania. Tego typu zabieg nie wymaga od chętnego wielkich przygotowań.

Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że piercing jest idealny dla osób, które cenią sobie możliwość wykonywania spontanicznych modyfikacji ciała. Samo przekłucie skóry, konieczne do umieszczenia kolczyka, trwa zwykle kilka sekund.

Wykonanie czynności niezbędnych przed i po zabiegu może zająć z kolei dwie, trzy minuty. W tym czasie precyzyjnie ustala się miejsce, w którym ma znaleźć się ozdoba.

Następnie piercer chwyta fałdę skóry w odpowiednim miejscu specjalnymi, wysterylizowanymi szczypcami. Samego przekłucia zaś dokonuje się za pomocą igły wenflonowej lub specjalnej igły iniekcyjnej.