Czy piercing jest zdrowy?

Czy piercing jest zdrowy?

17 sierpnia 2018 Wyłącz przez Radek

Każdy z nas posiada prawo do tego, by w pełni indywidualnie i w zgodzie z własnymi przekonaniami budować system własnych wartości. Dla jednych większe znaczenie ma robienie kariery, dla innych zaś – zakładanie rodziny.

Nie da się jednak ukryć, że niezależnie od obranej hierarchii, zdrowie często zajmuje w niej wysoką pozycję. Między innymi dlatego niektóre osoby uznają, że decyzja o wykonaniu piercingu stanowi manifest przekonania, że wygląd jest ważniejszy niż zdrowie.

Czy piercing faktycznie jest niezdrowy? Niestety, z medycznego punktu widzenia przekłuwanie skóry po to, aby umieścić w niej kolczyk, jest równoznaczne ze świadomym okaleczaniem ciała. Wykonane nakłucie stanowi ranę, która zwykle potrzebuje długotrwałego gojenia.

Między innymi ze względu na to ważne jest to, aby kolczyki używane zaraz po przekłuciu były wykonane ze specjalnych materiałów, ułatwiających gojenie. Ogromne znaczenie mają także sterylne warunki wykonania piercingu.

Osoby zainteresowane wykonaniem piercingu często zastanawiają się, jak długi okres „rekonwalescencji” je czeka. Tymczasem warto pamiętać, że czas gojenia się rany w dużej mierze jest uzależniony od miejsca, w którym został umieszczony kolczyk oraz od indywidualnych cech organizmu.

odchudzanie poznań www.dreamup.pl