Czy można depilować pieprzyki?

Czy można depilować pieprzyki?

9 sierpnia 2017 Wyłącz przez Radek

Większość kobiet marzy o tym, żeby ich ciało wyglądało perfekcyjnie. Dbają o to, by koloryt skóry był jak najbardziej równy, pozbawiony przebarwień.

Chcą, aby na całym ich ciele nie było niechcianego owłosienia. Nawet w przypadku depilacji laserowej, nie we wszystkich miejscach jest to jednak możliwe.

Jakie miejsca należy pomijać podczas depilacji? Choć włosy często pojawiają się na brązowych pieprzykach, warto wiedzieć, że żaden profesjonalny kosmetolog nie zdecyduje się na usunięcie takich włosków za pomocą lasera. Należy pamiętać, by tego rodzaju miejsca omijać również podczas samodzielnej depilacji wykonywanej z domu.

Pieprzyk, czyli znamię barwnikowe, nie powinien być drażniony światłem lasera. Co więcej, te szczególne włosy nie powinny być również regularnie wyrywane, co również może powodować podrażnienie.

holter

Okazuje się więc, że choć depilacja laserowa w wielu przypadkach jest niemal niezastąpiona, nie powinna być stosowana w przypadku pieprzyków. Jak więc radzić sobie z tymi włoskami? Specjaliści radzą, aby tylko je podcinać, zmniejszając ich widoczność.

Dobrym rozwiązaniem może okazać się także chirurgiczne wycięcie całego pieprzyka.

elektrofizjologia