Czy depilacja laserowa boli?

Czy depilacja laserowa boli?

3 sierpnia 2017 Wyłącz przez Radek

Depilacja laserowa dość powszechnie uznawana jest za jeden z najskuteczniejszych sposobów walki z niechcianym owłosieniem. Trudno więc się dziwić, że z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem i stopniowo zyskują na popularności.

Ze względu na inne stosunkowo trwałe metody usuwania włosów, na przykład plastry czy wosk, laser również wzbudza pewne obawy – czy depilacja jest bolesna? Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, przede wszystkim ze względu na indywidualne odbieranie lasera przez każdego pacjenta. Nie da się ukryć, że impulsy laserowe z pewnością są odczuwalne.

Osoby, które ich doświadczyły, porównują je do delikatnego kopnięcia prądem. Ze względu na to większość nowoczesnych laserów zapatrzona jest w udogodnienia, które pozwolą nieco zniwelować to uczucie.

Stosuje się tutaj na przykład zimną końcówkę lasera, żel chłodzący, nawiew zimnego powietrza lub specjalny gaz. Warto jednak wiedzieć, że odczuwanie impulsów wykorzystywanych przy depilacji laserowej uzależnione jest od różnych czynników.

Oprócz tolerancji na ból, duże znacznie ma tutaj również rodzaj włosów. Im grubsze i bardziej gęste owłosienie, tym bardziej nieprzyjemny może okazać się zabieg.

http://www.terapeutica.pl/ zabiegi oczyszczające na twarz