Bariera językowa

Bariera językowa

2 czerwca 2018 Wyłącz przez Radek

W 1887 roku lekarz okulista polsko-żydowskiego pochodzenia, Ludwik Zamenhof, opublikował po raz pierwszy opublikował podstawy stworzonego przez siebie języka. Lingvo Internacia, nazywane dziś Esperanto (od pseudonimu publikującego go mężczyzny) miało być językiem neutralnym i łatwym w nauce. Świadczy to o fakcie, że już w tamtych czasach zauważano granice wyznaczane przez bariery językowe.

Twórca międzynarodowego języka chciał ułatwić ludzkości komunikację pomiędzy przedstawicielami rozmaitych narodów. Niestety, jego pomoc okazała się fiaskiem. Ze względu na to bariery językowe do dziś stanowią dla niektórych nie lada przeszkodę na drodze do rozwijania swojej kariery zagranicznej.

Niezależnie od tego, w jakiej branży pragniesz działać, jeśli chcesz wkroczyć na rynek zagraniczny, znajomość obcego języka jest niemal niezbędna. Współcześnie w kontaktach biznesowych wiele osób posługuje się angielskim, uznając jego znajomość za oczywistą. Oznacza to jednak, że nawet jeśli jesteś świetnym specjalistą w swojej dziedzinie, na forum międzynarodowym nic nie wskórasz, jeśli nie będziesz władać językiem obcym.

Można więc uznać, że nauka języków obcych stanowi podstawę do rozwoju zagranicznej kariery.